Ahi Evran Türk Dünyası Topluluğu’ndan 3 Mayıs’ta Her Eve Bir Bayrak Kampanyası

Ahi Evran Üniversitesi’nde faaliyet göstermekte olan Türk Dünyası Topluluğu 3 Mayıs Türkçülük Günü vesilesiyle güzel bir kampanya başlattı. Topluluk 3 Mayıs’ta 250 Türk bayrağı dağıtacak. Evlere asılan bayraklarını fotoğraflarını da sosyal medya ve basın aracılığıyla yayınlayarak milli meselelere yönelik bir farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Topluluk Başkanı ve TDBP Genel Sekreter Yardımcımız Nevin Şahin’in kampanya hakkında yaptığı açıklama ise şöyle:

“Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu olarak 3 Mayıs Türkçülük gününde ”Her Eve Bir Bayrak” projesini topluluğumuzun etkinlikleri dahilinde gerçekleştirmiş olmanın gururu içerisindeyiz. Toplamda 250’e yakın Türk Bayrağı’nı Kırşehir’de seçmiş olduğumuz bölgelerde ki evlere topluluk yönetimindeki 20 gönüldaşımız ile dağıttık. 250 bayrak 250 hane demek ve orana baktığımızda bin kadar kişiye etkinliğimizi yüz yüze anlatmak demektir. Aynı zamanda birçok ilden bize destek olan öğrenci konseyleri, topluluk başkanları ve kampanyamıza canı gönülden duyarlılık gösteren halkımız Türk Bayrakları ile çektirmiş oldukları fotoğrafları bize ulaştırdılar. Amacımız Türk Bayrağı’nın, Türkiye Cumhuriyeti devletindeki her bir noktada dalgalanmasını yerelden dahi olsa istemek, bunun için de Türk gençleri olarak çalışmaktır. Sadece özel ve önem arz eden günlerde Türk Bayrağımızın kullanımı yerine; her zaman bizim için kutsal kabul ettiğimiz Ay-Yıldızı yollarda, caddelerde, sokak aralarında, evlerde ve ofislerde görmek istemekteyiz. 350 Milyon Türk’ün Türk adı geçen her yerde bir kardeşinin olduğunu bununda ; dile, tarihe, töreye ve bayrağa sahip çıkarak gerçekleşeceğine inanıyoruz. Tarihimizin şan ve şeref dolu geçmişini bir adım ileriye götürmek için çalışmaktan onur duyarız.”

Malum olduğu üzere 3 Mayıs Türkçülük Günü, 3 Mayıs 1944 tarihinde devrin yöneticilerince Türk milliyetçisi kesimlere yönelik yapılan bir tutuklama ve baskı sonrasında Ankara’da yapılan bir nümayiş sonrasında her yıl kutlanmaya ve o dönem ki olaylar anılmaya başlanmıştır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp