Ahi Evran Üniversitesi’nde “Türkiye-Kazakistan İlişkileri” Konferansı

Genel Sekreterimiz Ahmet Alkan’ın katılımı ile Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü ve Kazakistan Türkiye İlişkileri” konulu konferans düzenlendi.

Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Kürşad Zorlu’nun yönettiği konferanstan, önce katılımcılara Kazakistan resim sergisi açılışı düzenlendi. Daha sonra konferansda TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Toğrul İsmayıl ve Avrasya Ekonomik İşbirliği Derneği Başkanı Hikmet Eren sunum yaptı.

Ahi Evran Üniversitesi Türk Dünyası Topluluğu Akademik Danışmanı Doç. Dr. Kürşad Zorlu’ya Kazakistan Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Kazakistan-Türkiye arasındaki ilişkilerin yeni ivme kazanmasına vesile olması ve diplomatik ilişkilerin gelişmesine yaptığı katkılar dolayısıyla Kazakistan Dışişleri Bakanlığı madalyası verdi.

Tüymebayev, AEÜ Türk Dünyası Topluluğunca Türk Dünyası Hizmet Ödülü’ne layık görülen Kazak oyuncu Bahadır Hakim’e plaket takdim etti.

Büyükelçi Tüymebayev, AEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Güray Erener, Doç. Dr. İsmayil, Hikmet Eren ve AEÜ Türk Dünyası Topluluğu Başkanı Nevin Şahin’e çeşitli hediyeler verdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp