Akdeniz Avrasya’dan “Türk Dünyasında İnsanlık Dramı” Sergisi

Akdeniz Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen Türk Dünyasında İnsanlık Dramı fotoğraf sergisi, Olbia Sanat Galerisi’nde 12-13 Kasım tarihleri boyunca ziyaretçilere hizmet verecek. Türk Dünyasındaki zulümleri, katliamları ve soykırımları konu alan sergi ziyaretçilerini  bekliyor.

Avrasya Araştırmaları Topluluğu tarafından düzenlenen ‘’Türk Dünyasında İnsanlık Dramı adlı fotoğraf sergisi bugün 10:30 da Akdeniz Üniversitesi Olbia Sanat Galerisinde başladı. Serginin açılışına Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldıray Özbek, üniversite üst yönetimi ve Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreterimiz Ahmet Alkan, Genel Sekreter Yardımcısı Mert Çakır katıldı. Sergi açılışında konuşan Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yıldaray Özbek: “Türk dünyasında geçmişte ve günümüzde hala katliamlar yapılmaktadır.  Avrasya Araştırma Topluluğu’nun çabalarıyla oluşturulan fotoğraf sergisi bu katliamların büyük bir bölümünü gözler önüne sermektedir. Bu sergiyi düzenleyen topluluk başkanı Mustafa Koçyegit ve topluluk üyelerine teşekkür ediyorum ve dünya bu katliamların durmasını temenni ediyorum” diyerek serginin açılışını gerçekleştirdi.

Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreterimiz Ahmet Alkan, Akdeniz Üniversitesi Avrasya Araştırmaları Topluluğu’na böyle anlamlı bir etkinlik düzenledikleri için Topluluk Başkanı ve TDBP Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Koçyegit’e teşekkür etti ve başarılar diledi.

Serginin konusu olan Türk Dünyasında İnsanlık Dramı; Doğu Türkistan, Hocalı Soykırımı, Azerbaycan 20 Yanvar, Bosna Hersek, Kırım sürgünü, Ahıska Türkleri sürgünü, Türkmeneli Altunköprü katliamları gibi birçok konuya yer verilmekte. Sergide bulanan etkileyici fotoğraflar ziyaretçilerin ilgisini çekmekte. Sergide fotoğrafların yanı sıra içerikleri hakkında da bilgiler verilmektedir.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp