10155974_630546567015465_1889674547_nBirçok ülkede coşkulu etkinliklerle kutlanan baharın müjdecisi Nevruz, Akdeniz Üniversitesi’nde de Öğrenci Konseyi, Türk Halk Bilimi Topluluğu, Avrasya Araştırmaları Topluluğu ve Kafkas Topluluğu’nun birbirinden renkli etkinlikleri ile kutlandı.
Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Akıncı’nın ve Öğrenci Konseyi Başkanı Yunus Topal’ın örs üzerinde demir döverek başlattığı Nevruz eğlencesi; Akdeniz Üniversitesi Kafkas Topluluğu’nun dans gösterisi, yağlı güreş gösterisi, Akdeniz Üniversitesi Folklor Topluluğu’nun gösterisi, Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği dinletisi, Yörükler Derneği aşık atışmaları gibi birbirinden renkli etkinliklerle gün boyunca sürdü.
Katılımcıların Nevruz ateşi üzerinden atladığı kutlamalara, Akdeniz Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı öğrencilerin gerçekleştirdiği yöresel danslar damgasını vurdu. Baharın ve eğlencenin keyfini çıkartan öğrenciler, dans topluluklarının gösterilerine eşlik ederek gönüllerince eğlendiler.
Nevruz kutlaması, öğrencilere pilav ve ayran dağıtımıyla son buldu.