Genel Koordinatörümüz Yesevi Vakfı’nda Hocalı Soykırımını Anlattı

Hoca Ahmed Yesevi Vakfı’nda her onbeş günde bir düzenlenen “Yesevi Dostları” sohbetli kahvaltılarının 156.toplantısı 26 şubat 2017, Pazar günü Hoca Ahmed Yesevi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Günün Konuşmacısı “25.Yılında Hocalı Soykırımı” konusuyla, Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Koordinatörü Dr.Halit Gökalp Küçük idi

Dr. Halit Gökalp Küçük konuşmasında; Türk Milleti’nin tarih önünde alnının ak olduğunu belirterek, Bizim hiç kimseden insanlık dersi almaya ihtiyacımız yok. Dün Türk’ün yönettiği coğrafyalar barış içinde yaşarken, bugün fiili olarak çekildiği coğrafyalar batılı devletlerin böl, parçala, yönet anlayışları içinde kan gölüne dönmüştür. Ortadoğu, balkan ve kafkasya savaşları tamamen; Müslüman ve Türklerin düşmanlarının ürünüdür. Milletimizi katillikle, soykırımla suçlayan uluslar öncelikle Azerbaycan’ın Hocalı kentinde, batının şımarık çocuğu Ermenilerin öldürdüğü bebeklerin hesabını vermelidirler? dedi.

26 Şubat 1992’de Hocalı’da Ermenilerin çok sayıda Türkü katlettiğini ve bütün dünyanın bu olaya karşı sessiz kaldığını söyledi.  Ermeniler tarihten bu yana Türk milletini her fırsatta yok etmeye çalıştığını ifaden eden Gökalp Küçük, Soykırımın 25. Yılında Dünya’nın halen bu soykırıma sessiz kaldığını belirtti.

Program Hoca Ahmed Yesevi Vakfı mütevelli üyesi Nesrin Alhanlıoğlu’nun, Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Koordinatörü Dr. Halit Gökalp Küçük’e plaket ve teşekkür belgesi takdim etmesi ile son buldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp