GİSAT “Türkiye’nin Güncel Sorunları” Konferansı Düzenledi

15 Mart 2018 tarihinde, Giresun Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Topluluğu’nun organizasyonuyla “Türkiye’nin Güncel Sorunları” konulu konferans gerçekleştirildi. Giresun Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Duman’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.
Program, Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimiz anısına durulan saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunmasıyla başladı.
Alanında yayınlanmış birçok eserinin yanında, Türk Dünyası üzerine yapmış olduğu çalışmalar ve çok sayıda konferans gerçekleştirmiş olan Prof. Dr. Selçuk Duman’ın bilgi ve birikimlerini aktardığı konu soru ve cevaplar dahilinde bir saati aşan sürede gerçekleşti. Geçmişten günümüze uluslararası sorun haline gelen Kıbrıs Sorunu, Adalar ve Kıta Sahanlığı konularının uluslararası hukuk açısından önemli bir yeri olduğuna ve sahip olduğumuz hakların kullanılmaması yönünde açıklamalarda bulundu.
Öğretim üyelerinin ve pek çok öğrencinin katıldığı konferans teşekkür belgesi ve plaket takdimi ile son buldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp