Her Türlü Darbe Girişimine Karşı Demokrasinin ve Türk Milletinin Yanındayız!

Ait olmaktan onur duyduğumuz, medeniyetini en yükseklere taşıma ülküsünü yüreklerimize nakşettiğimiz Türk milleti ve devleti, 15 Temmuz 2016 Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ihanet zincirinde, tarihine kara bir leke olarak geçecek bir gece yaşadı. Şanlı Türk Ordusu, gerek iç gerekse dış ihanet şebekesi tarafından bir darbe teşebbüsüne alet edilmek istendi. Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine konuşlanan bu azınlık teröristler, Türk milletinin istiklâl sembollerinden, devletimizin yasama organı olan, millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalayacak kadar büyük ihanetlerde bulundular.

Türk milletinin ve Türk milletinin sahip olduğu unsurların gelecekteki teminatı olan üniversiteli Türk gençliği olarak oluşturduğumuz Platformumuz, inandığını doğruların neticesinde, tarihimizden çıkardığımız derslerin doğrultusunda, yaşadığımız çağın gereklilikleri göz önünde bulundurulduğunda ve Türk milleti yaşadıkça yaşayacak olan abide şahsiyetlerin ışığında Türk milletinin iradesinin korunması ve yaşatılmasını elzem bir vazife olarak görmektedir. Bizler, bu iradenin vücut bulduğu demokrasimize ve rejimimize kast eden her türlü darbe faaliyetinin tam karşısında yer almaktayız. Bu hain darbe girişimini şiddetle kınıyor, lanetliyoruz.

Bu alçak teşebbüs, necip Türk milletinin üstün şeref payesi ve öngörüsü sayesinde başarısızlığa uğratıldı. Kahraman Türk ordusunun komuta kademesinin desteğini alamayan, şanlı ordumuzun ezici çoğunluğunun katılmadığı bu girişimin bastırılması sırasında ise maalesef istenmeyen bazı olaylar vuku buldu. Vatan borcunu ödeyen 20 yaşındaki erlerimize karşı alçakça muamelelere, ordumuz ile polisimizi karşı karşıya getirme gayretlerine, darbe girişimini protesto kılıfı altında millet bütünlüğümüze kast edecek mezhep çatışması çıkarmak için bir takım provokasyonlara şahit olduk. Bu ve bunun gibi olaylara karşı milletimizi sağ duyulu davranmaya davet ediyoruz.

Sonuç olarak, zalimlere karşı hem dem yeniden doğan ulu milletimiz, kendisine vurulmak istenilen prangaları kırmış, demokrasisine karşı yöneltilen tehditleri bertaraf etmiştir.

Aziz Türk milletinin kanları ile vatanlaşan bu coğrafyada kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti devleti ve o devletin yegane sahibi Türk milleti, hiç şüphe yok ki, bu badireyi de atlatacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, hangi siyasi parti üyesi, yöneticisi olursa olsun, hangi siyasal ideolojiye sahip olursa olsun, bütün Türk milleti mensuplarını karşı karşıya olduğumuz şer emellere karşı akılla, bilgiyle, bilimle, soğukkanlılıkla, sağduyuyla, sarsılmaz bir iradeyle ve büyük bir inançla; Türk milletine ait değerlerin ışığında bir geleceğe davet ediyoruz.

Bu vesileyle hain darbe girişimi sırasında şehit olan asker, polis ve sivillere Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yararlılara acil şifalar niyaz ediyoruz.

Türk Dünyası Birlik Platformu

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp