Milli Mefkure Birliği İftarı Ve Dönem Başkanlığı Devir-Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Milli Mefkure Birliği’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar daveti 26 Haziran akşamı Fatih Mimar Sinan Çay Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

60 kadar davetlinin katıldığı iftar yemeğinde MHP MYK Üyesi Av.Özcan Pehlivanoğlu, Müzisyen Bozkurt İlham Gencer, MHP MYK Eski Üyesi Sami Coşkun, Sanatçı Kadir Turan’ın yanı sıra Vahdet Gazetesi Yazarı Batuhan Çolak, Türk Dili Derneği Başkanı Gökbey Uluç, Güney Azerbaycan Milli Uyanış Harekatı Yöneticileri Elyar Makuyi ve Ağrı Karadağlı, İstanbul Ülkü Ocakları Yöneticisi Cihan Kantar, Zeytinburnu Ülkü Ocakları Başkanı Vural Cambul ve yöneticileri, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Gençlik Kolları Başkanı Umay Rabia Can, Turancı Hareket Platformu’ndan İbrahim Doruk, Ülkü Tek ve Bosgem Yöneticileri Ömer Ersagun Güldamla, Çağatay Bengü ve Muhittin Tolga Güzel, Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği’nden Serkan Dinçtürk de iftara katılanlar arasındaydı.

Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

İftar sonrasında Milli Mefkure Birliği Dönem Başkanlığı devir teslim töreni de gerçekleştirildi. 2014-2015 dönemi başında Dönem Başkanlığı’nı Selim Uysal’dan devralarak bir sene boyunca başarıyla sürdüren Genel Koordinatörümüz Dr.Halit Gökalp Küçük, görevi yönetim kurulunun almış olduğu kararla yeni Dönem Başkanı seçilen Yavuz Selim Kamay’a devretti.

Halit Gökalp Küçük ve Yavuz Selim Kamay’ın konuşmalarının ardından Halit Gökalp Küçük, bayrak yarışını ve sancağı simgeleyen bir Türk Bayrağı’nı yeni dönem başkanı Yavuz Selim Kamay’a hediye etti. 2015-2016 dönemi boyunca Dönem Başkanlığı’nı yürütecek olan Yavuz Selim Kamay ise , geçtiğimiz dönemde verdiği emeklerden dolayı Halit Gökalp Küçük’e bir plaket takdim etti.

Devir teslim töreninin ardından Bozkurt İlham Gencer, Özcan Pehlivanoğlu, Kadir Turan ve Sami Coşkun birer konuşma gerçekleştirip Türkiye, Türk Milleti ve Türk Dünyası’nın mevcut durumundan bahsederek, Milli Mefkure Birliği gençlerini tebrik ettier.

Son olarak kürsüye çıkan Milli Mefkure Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Onur Kara ise Kırım Tatar Milli Bayrak Günü olması vesilesiyle yaptığı konuşmada, Kırım Türkleri’nin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp