Milli Mefkure Birliği Yesevi Sohbetlerinin 10.’sunu düzenlendi

Milli Mefkure Birliği; Yesevi Sohbetlerinin 10’sunu düzenlendi.

Bu haftaki sohbet konusu ”100. Yılında Sarıkamış Harekatı” idi. Sohbet konuğu ise 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Bilimsel Danışmanı HAKAN BOZ oldu. Konuk konuşmacı Sarıkamış Harekatı ile ilgili yanlış bilinenlerinden, asıl olan gerçeklerden bahsederek konuya açıklık getirdi. Sarıkamış harekatının gerçekleşen dönemi, savaşın nedenlerini ve günümüzdeki harekat hakkında yapılan haksız eleştiriler hakkında düşüncelerini konuklarla paylaştı.

Soru, cevap ve istişare ortamında geçen sohbetin sonunda, Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Koordinatörü ve Milli Mefkure Birliği Dönem Başkanı Dr. Halit Gökalp Küçük konuk konuşmacıya ve sohbete katılan dinleyicilere gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür etti. Akabinde Milli Mefkure Birliği yönetim kurulu üyesi Emrah Alkanlı; Hakan Boz beye, günün hatırası için teşekkür belgesi takdim etti. Son olarak Sarıkamış’ta şehit düşen askerlerimiz ve vatan uğruna canını feda eden bütün şehitlerimiz adına dua okundu.

Ayrıca sohbet toplantısına Bağcılar Ülkü Ocaklarından katılan Ufuk Kirömeroğlu, Savaş Karaca, Bünyamin Dağlar, Zafer Karaca ve Taha Karaca’ya, ayrıca Milliyetçi Hekimler Derneği Başkan Yardımcısı Yavuzhan Baş katılmışlardır.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp