Milli Mefkure Birliği Ziya Gökalp’i Andı

Milli Mefkure Birliği 19 Ekim günü, büyük mütefekkir, Türk Milliyetçiliğinin fikir babası Ziya Gökalp’i kabri başında dualarla andı.

Milli Mefkure Birliği’nin düzenlemiş olduğu toplantıda Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Koordinatörü ve Mili Mefkure Birliği Dönem Başkanı Dr. Halit Gökalp Küçük, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Suriye’nin Ayn El Arap şehrindeki olayları bahane eden PKK terörist yanlılarının İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler başta olmak üzere başlattıkları olaylar sırasında 6 Ekim gecesi Diyarbakır’ın Sur ilçesinde de saldırılar olmuştur. Bölgede bulunan Ziya Gökalp’in doğup büyüdüğü ve 23 Mart 1956 yılında müzeye çevrilen evine bu bahaneyle molotofla saldırmışlar, yangın çıkartmışlardır. Özellikle Ziya Gökalp’in müze evinin hedef seçilmesi, daha ilk fırsatta yakılıp yağmalanması, Kültür Bakanlığı’ndan resmi açıklamaya göre 20 civarı kitaplarının çalınması bu saldırının daha önceden planlandığını bizlere göstermiştir.

Bir şeyleri bahane ederek onlarca yıl önce düşünülen tasarılarını hayata geçirmeye çalışan terörist yandaşlarının esas amacı “milli değerlerimizi yok etmek, aklımızdan silmeye çalışmaktır”. Milli Mefkure Birliği olarak haberlerde ve gazete sitelerinde dahi ufak bir köşeyi kaplayan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz. Kınamamızı hem sosyal medya aracılığı ile haberin duyulması hem de Ziya Gökalp’in kabri başında anma töreni ile duyurmuş bulunduk.

19 Ekim 2014 Pazar gün 16:00da kabri başında toplandık. Milli Mefkure Birliği dönem başkanı Halit Gökalp Küçük tarafından okunan basın açıklamasında bulunduk, kabir başında Ziya Gökalp’in eşine yazdığı Vecihem mektubunu ve bir şiirini okuduk, akabinde büyük dava adamı Ziya Gökalp ‘in ruhuna Fatihalar hediye ettik. Milli Mefkure Birliği olarak bu olayı kınayıp hiçbir zaman bu yapılanların unutulmamasını dileriz.

”ZİYA GÖKALP’İN FİKİRLERİ HER ZAMAN YOLUMUZU AYDINLATMAYA DEVAM EDECEKTİR”

MİLLİ MEFKURE BİRLİĞİ”

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp