SDÜ Tarih Topluluğu’ndan “100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Çanakkale Türküleri” Etkinliği

Dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinden biri olan “Çanakkale Zaferi”, Süleyman Demirel Üniversitesi Tarih Topluluğu tarafından düzenlenen bir programla kutlandı. “100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Çanakkale Türküleri” isimli etkinlik kapsamında Çanakkale şehitleri saygıyla anıldı.

Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Okutman Turgut Ermumcu ve Grup Bergüzar konuk olarak katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı Emrah Yıldız, bu tür organizasyonların millet olarak ortak duyguları paylaşmaya vesile olduğunu belirtti.

Daha sonra konferansını vermek üzere kürsüye gelen  Okutman Turgut Ermumcu, Çanakkale Savaşından bahsederek 18 Mart kahramanlarının hikâyelerini anlattı. Ermumcu,  “Bizler vatanımızda barış ve huzur içinde yaşıyorsak, toprağın altındaki şehitler sayesindedir. Çanakkale’de dünyada eşi- benzeri olmayan bir savaş yaşanmıştır. Çanakkale’yi anlamak, şanlı ecdadımıza minnet duygularımızı arz etmek için onları anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Grup Bergüzar, eşsiz müzik dinletisiyle dinleyenlerin beğenisini topladı.

Programın sonunda Topluluk Başkanı Emrah Yıldız, Okutman Turgut Ermumcu’ya ve Grup Bergüzar’a plaket takdim etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp