SDÜ Türkçe 2.Geleneksel Türkçe Topluluğu Mezunlar Buluşması’nı Düzenledi

Süleyman Demirel Üniversitesi Türkçe Topluluğu 10. Yılında topluluğun kuruluşundan itibaren emek vermiş ve hala desteklerini topluluk üzerinde hissettiren eski yöneticileri ile  “2. Geleneksel Mezunlar Buluşması” etkinliğinde 20 Mayıs 2016 Cuma günü buluştu.

Buluşma saat 14.30 da Türkçe Topluluğu odası önünde gerçekleşti.

Etkinlik Kabune ikramıyla başladı. Yapılan sohbetlerle mezunlarımızın anıları tazelenirken bu anılar yeni yönetimimize de ışık oldu.

Yeni yönetim ve kuruluştan itibaren emek veren yönetimimizin kaynaşmasının ardından akşam yemeğinin yenmesi ile devam etti.

Yemeğin akabinde mezunlarımızın anıları dinlenmek üzere yönetim ekibi olarak toplanıldı ve onların anıları Türkçe Topluluğunu yeni yönetim kurulunu eğlendirirken bir o kadarda heyecanlandırdı ve gururlandırdı. Ertesi gün buluşmak üzere mezunlarımız konaklama yerlerine geçti.

Cumartesi günü ise Türkçe Topluluğu yönetiminin geçtiğimiz günlerde 10. Yılı münasebetiyle yapmış olduğu hatıra ormanı ziyaret edildi ve akabinde kahvaltı edildi.

Daha sonrasında YBEM konferans salonunda Türkçe Topluluğu eski başkanları Halit Gökalp KÜÇÜK, Raşit ACAR ve Mertcan ARITÜRK ‘ün topluluk ile ilgili geçmişten bugüne yaşananların anlatıldığı ‘’Dünden Bugüne Türkçe Topluluğu’’ konferansı verildi. Bu konferans doğrultusunda topluluk Kuruluşundan itibaren yaşanan güzellikler yeni yönetimimize aksedildi.

Konferans geçmiş dönem başkanlarına plaket taktimi ile son bulurken etkinlik Gökçay da  yapılan piknik ile devam etti.

Piknik esnasında yapılan sohbetler Türkçe sevdalılarının sadece yüzlerinin değiştiğini yüreklerindeki Türkçe sevdasının daha nice kuşaklara aktarılacağını bir kez daha gösterdi. Piknik sonrasında mezunların uğurlanmasıyla etkinlik sona erdi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp