SDÜ Türkçe Topluluğu’ndan Yıla Coşkulu Veda

Türkçe Topluluğu 2014-2015 eğitim öğretim dönemindeki etkinliklerini Türkülerde Biz Varız isimli Türkü Gecesi etkinliği ile noktaladı.

Yoğun katılımın olduğu etkinlikte açılış konuşmasını yapan Topluluk Başkanı ve TDBP Genel Sekreter Yardımcımız Mert Can ARITÜRK  üniversitemiz rektörlüğüne atanan Prof. Dr. İlker Çarıkçı’ya ilham veren bir üniversite yolunda başarılar diledi ve kültür merkezini tıklım tıklım dolduran öğrencilere, yoğun mesaisi sebebiyle etkinliğe katılamayan rektörümüz Prof. Dr. İlker Çarıkçı’nın selam ve sevgilerini iletti. Konuşmasında, Türkçe Topluluğu’nun 10. yılını geçiriyor olmaları sebebiyle büyük bir gurur yaşadıklarını belirten ARITÜRK yıl içinde düzenlemiş oldukları etkinliklere destek olan herkese teşekkür etti.

Açılış konuşması ardından üniversitemizden mezun olan topluluk üyelerine ve etkinliğin düzenlenmesine destek olanlara teşekkür plaketleri takdim edildi.

Türkülerde Biz Varız etkinliğine, yıl içinde düzenledikleri ilk etkinlikte üniversitemizde ağırladıkları rahmetli Erol BÜYÜKBURÇ şarkıları ile başlayan Türkçe Topluluğu’nun programına Ülkü Ortaokulu’ndan katılan öğrencilerin seslendirdikleri türküler ve Türkçe Topluluğu halk oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Etkinliğe katılan öğrencilerin oyun havalarıyla birlikte sahneyi doldurması ile etkinlik eğlenceli bir şekilde tamamlandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp