SDÜ’de Yerel Katılım ve Kent Konseyleri Paneli

Isparta Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve İİBF Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi Bölümünün ortaklaşa düzenlediği Süleyman Demirel Üniversitesi Türkçe Topluluğu ve Politika Tasarım Kulübü’nün de desteklerini sunduğu “Yerel Katılım ve Kent Konseyleri” adlı panele Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Hüseyin ÖZGÜR, Selçuk Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Mehmet Akif ÇUKURÇAYIR ve Süleyman Demirel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Hüseyin GÜL’ ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Panelin açılış konuşmasında Isparta Kent Konseyi Gençlik Meclisi  Başkanı Mert Can ARITÜRK gerçekleştirdi. ARITÜRK konuşmasında   “Gençliğin olduğu yerde bereket gençliğin olduğu yerde heyecan çalışma ve azim vardır. Özellikle üniversite öğrencilerinin kent konseylerine katılmasının, sahip çıkmasının kent konseylerini n etkinliğimi artıracağı aşikârdır. Bu bağlamda Isparta’da yaşayan tüm gençliği bizlerle birlikte güller diyarı için çalışmaya davet ediyoruz.” Diyerek gençliği Isparta için çalışmaya davet etti.

Paneli başlatan Süleyman Demirel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Hüseyin GÜL  konuşmasında kent konseylerinin bulundukları şehirler için önemine değindi. Selçuk Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Mehmet Akif ÇUKURÇAYIR ise gerçekleştirdiği konuşmada yurt dışındaki yerel yönetimlerle ülkemiz arasındaki farklara değinerek   dinleyicileri bilgilendirdi. Konuşmacılardan Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Hüseyin ÖZGÜR ise yerel katılım ve demokratikleşmeden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Panelin sonlarında ise konuklar öğrencilerden gelen soruları yanıtlayarak paneli sonlandırdılar.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp