TDBP 4. Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi

Türk Dünyası Birlik Platformu 4. Değerlendirme ve Planlama Toplantısını Antalya Akdeniz Üniversitesinde Avrasya Araştırmaları Topluluğu ve Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi’nin ev sahipliğinde 13-14-15 Mart tarihlerinde düzenledi.

Aralarında öğrenci konseyleri, öğrenci toplulukları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının olduğu 70 kuruluştan oluşan Türk Dünyası Birlik Platformu’nun yönetici kadroları 13-14-15 Mart tarihilerinde Antalya’da bir araya gelerek önümüzdeki dönemlerde yapacakları çalışmaların planlamasını yaptı.

13 Mart Cuma günü başlayan programda açılış konuşmalarını Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Bekir Sami Öztürk , Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreteri Ahmet Alkan ve Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Koordinatörü Halit Gökalp Küçük gerçekleştirmiştir.

Konuşmaların ardından Türk Dünyasında Güncel Gelişmeler ve Sorunlar Sempozyumu gerçekleştirildi.

Sempozyum sonrasında Genel Sekreter Yardımcıları ve Genel Koordinatör Yardımcıları çalışma değerlendirilmesi ve planlaması oturumu yapıldı. Ardından günün değerlendirmesi yapılarak ilk gün tamamlandı.

İkinci gün ilk oturumda,  topluluk temsilcilerinin faaliyet değerlendirmesi oturumu ile başladı. Ardından “100 Yılın Yalanı Projesi” yürütücüsü Genel Sekreter Yardımcısı Mertcan Arıtürk projede bugüne kadar nerelere gelindi ve bundan sonra ne yapılacağını anlattı. Akabinde Genel Sekreter Ahmet Alkan ve Genel Koordinatör Halit Gökalp Küçük genel durum değerlendirmesinde bulundular.

İkinci oturumda ise; 23-24-25 Nisan 2015 tarihlerinde düzenlenecek 3. Türk Dünyası Birlik Kurultayı ev sahibi Akdeniz Bölge Sorumlu Ahmet Şimşek  faaliyet raporunu sunarak genel değerlendirmelerde bulundu. Ardından Gökkubbe Dergisi Değerlendirme Planlamalarında bulunuldu. Genel Sekreter Yardımcısı Mert Çakır derginin genel durumu hakkında bilgiler verdi. Akabinde akşam yemeği ile 2. gün tamamlandı.

3. gün ise Türk Dünyası Birlik Platformu Kurşunlu Şelalesine ve Kale içine bir gezi düzenleyerek değerlendirme ve planlama toplantısını bitirdiler.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp