Türk Dünyası Birlik Platformu’nun Ankara Ziyaretleri

Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreteri Ahmet Alkan, Genel Koordinatörü Halit Gökalp Küçük, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Bulut ve STK Koordinatörü Ali Onur Kara, platform adına Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Azerbaycan Büyükelçisini ziyaret eden heyet, Azerbaycan Büyükelçisi Sayın Faig Nusrat Baghirov’a platformu tanıtarak “100 Yılın Yalanı” projesini anlattı. Büyükelçi platformun Türk Dünyası için önemli bir adım olduğunu belirterek proje konusunda her türlü destek verebileceklerini söyledi.

TDBP Heyeti, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Olcay Kılavuz’u ziyaret edip, Türk Dünyası için yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Sayın Genel Başkana “100 Yılın Yalanı” projesini anlattılar. Sayın Kılavuz proje konusunda desteklerini belirttiler. Daha sonrasında Ülkü Ocakları Türk Dünyasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Uğur Gölgeli’yi ziyaret edip projeyi anlattılar. TDBP Heyeti MHP Genel Başkan Başdanışmanı Sayın Prof. Dr. Çetin Elmas’ı da ziyaret ederek proje konusunda destek sözü aldılar. Sayın Elmas imza kampanyasına destek vererek imza verdiler.

Ankara ziyaretlerine devam eden TDBP Heyeti, Azerbaycan Kültür Derneğini ziyaret etti. Platformu tanıttıkları ziyarette Azerbaycan Kültür Derneği Genel Başkanı Sayın Cemil Ünal ve yönetimi desteklerini bildirdiler. Burada Bulgaristan Türkleri Kültür Derneği Genel Başkanı Sayın İbrahim Efendioğlu ile görüşüp projeye imza kampanyasına destek alındı. Ardından Kırım Türkleri Derneği’ne ziyarette bulunarak Genel Başkan Sayın Tuncer Kalkay ve yönetimi ile Türk Dünyası üzerine istişarelerde bulundular. Daha sonra Nogay Türkleri Derneği Gençlik Kolları Genel Başkanı Zehra Hanım ve yönetimiyle Nogay Türkleri ile yapacakları çalışmalar hakkında istişarede bulundular. Ziyareti Türk Dünyasının Bilge Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret ederek tamamladılar.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp