5. Değerlendirme ve Planlama Toplantısı (Yayın Çalıştayı) Gerçekleştirildi

Platformumuz ve üye sivil toplum kuruluşumuz Türkiyat ve Fikir Araştırmaları Merkezi (TÜRKFAM) öncülüğü ile 5. Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yayın Çalıştayı 7-8 Ekim 2017 tarihlerinde İstanbul Abidin Pak Bahçelievler Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Bahçelievler Öğretmenevi Toplantı Salonunda düzenlenen çalıştay, Platformumuz Genel Sekreteri Mustafa KOÇYEGİT, Gökkubbe Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Emre KARTAL, Platformumuz Danışma Kurulu Başkanı Ahmet ALKAN, TÜRKFAM Başkanı Halit Gökalp KÜÇÜK ve Platformumuz üniversite temsilcileri ve TÜRKFAM Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Çalıştayda basılı yayınların önemi üzerinde konuşuldu. Gökkubbe dergisinin mevcut durumu, başarısı ve geldiği nokta üzerine dikkat çekildi. Toplantılarda derginin gelecek planlaması üzerine yapılan konuşmalarda katılımcılar söz alarak görüş bildirdiler. Yapılan çalıştay neticesinde Gökkubbe dergisi üzerine yapılan tartışmaların ve açıklanan görüşlerin ışığında detaylı bilgi sağlandı.

Yayın çalıştayının tamamlanmasının akabinde katılımcılar, Türk Ocakları İstanbul Şubesi’ne geçerek burada istişarelerini sürdürdü.

Programın ikinci gününde ise katılımcılar, Türk Dünyası Kültür Mahallesi ve Panorama 1453 Müzesine teknik gezi düzenleyerek çalıştayı sonlandırdı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp