Genel Koordinatörümüz Gökalp Küçük, Akdeniz Üniversitesi’nde Hocalı Soykırımını Anlattı

Genel Koordinatörümüz Dr. Halit Gökalp Küçük, Akdeniz Üniversitesi’nde düzenlenen “100 Yılın Vahşeti Hocalı Soykırımı” konulu konferans verdi.

Türk Dünyası Birlik Platformu, Akdeniz Üniversitesi Öğrenci Konseyi, Avrasya Araştırmaları Topluluğu,  Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Topluluğu, Türkçe Topluluğu, Türk Halk Bilimi Topluluğu,  Bilinçli Gençler Topluluğu, Sanat ve Mimarlık Topluluğu, Hukuk ve Kültür Topluluğu, İnovasyon ve Proje Geliştirme Topluluğu, Felsefe Topluluğu ve Uluslararası Stratejik Araştırmalar Topluluğu önderliğinde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde düzenlenen konferansa, Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Sekreterimiz Ahmet Alkan, katıldı.

Dr. Halit Gökalp Küçük ise yaptığı konuşmada “Kardeş kardeşin derdini bilir. Türk dünyasından bahsetmek
istiyorsak onların acılarını da sevinçlerini de paylaşacağız. Biz, bize yapılan bütün saldırıları unutuyoruz. Balkanlar’da, Kafkasya’da soykırımlar yaşadık, unuttuk. Bize yapılanları unutmamak ve unutturmamak için buradayız.” diye konuştu. Azerbaycan’ın tarihten bu yana bağımsızlığına kazandıran liderler Mehmet Emin Resulzade ve Ebulfez
Elçibey’den de bahseden Küçük, yaşanan çetin mücadelelerde Türkiye’nin desteğinin yetersiz olduğunu söyledi.

Hocalı’da yaşananların ve tanıkların video görüntülerini izleyicilerle paylaşan Dr. Küçük, “Hocalı’nın görüntülerini çekerken ruh sağlığını yitiren ve daha sonra şehit olan Çingiz Mustayev’e bu görüntüleri dünyaya yaydığı için teşekkür borçluyuz.” dedi.

Dr. Küçük, tarihte hiçbir zaman kendi başlarına devlet kuramayan Ermenilerin bugünkü Ermenistan’a yerleştirilmeleri ve Dağlık Karabağ, Nahcivan ve Hocalı’nın içinde bulunduğu bölgenin işgal
edilmesinin Azerbaycan ve Türkiye arasındaki bağları koparmak ve iki ülke arasında tampon bölge oluşturmak
için gerçekleştirildiğini ifade etti.

Konferans bitiminde Genel Koordinatörümüz Dr. Halit Gökalp Küçük’e, Ülkü  Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın plaket takdim etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp