Genel Sekreterimiz Genç Akademisyenler Derneğinde Platformumuzu Anlattı

Genel Sekreterimiz Mustafa KOÇYEGİT, Genç Akademisyenler Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği tarafından düzenlenen Cumartesi Sohbetleri kapsamında “Türk Dünyası Birlik Platformu: Tanıtımı ve Faaliyetleri” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi. Etkinlik, 14 Ekim 2017 tarihinde, saat 17.30’da Genç Akademisyenler Derneği’nin Ankara’da bulunan merkez binasında gerçekleşti.

Genel Sekreterimiz gerçekleştirdiği konuşmasında, sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret edip kuruluş sürecinden bugüne değin platformumuzun gelmiş olduğu aşamayı katılımcılara aktardı. Ayrıca, platformumuz tarafından her yıl düzenli olarak tertip edilen Türk Dünyası Birlik Kurultayları kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları ve içerikleri anlatan Genel Sekreterimiz, “100 Yılın Yalanı: Ermeni Soykırımı”, “Yesevi Yolunda” ve “KKTC Masada Verilemez” projeleri kapsamında gerçekleşen etkinliklerin de ayrıntılarını sundu. Faaliyetlerin aktarımı sonrasında platformumuz resmî yayın organı Gökkubbe’nin de içerikleri katılımcılara tanıtıldı. Genel Sekreterimizin gerçekleştirdiği konuşmanın akabinde program soru-cevap bölümüyle devam etti ve dernek üyelerinin platformumuz hakkında merak ettiği sorular cevaplandırıldı.

Program, Genç Akademisyenler Derneği tarafından Genel Sekreterimize sunulan teşekkür plaketi ve Genel Sekreterimizin dernek anı defterini imzalaması sonrasında son buldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp