Türk Dünyası Sevdasını Bayraklaştıran Gönül Erlerine Teşekkür

Değerli Türk Dünyası Sevdalıları,

Kurulduğu günden bu yana Türk dünyası adına yeni şeyler söylemek, yeni projeler geliştirmek isteyen ve Türk dünyasının birliği inancıyla yürütülen mücadeleye yeni bir nefes getirme amacı doğrultusunda çalışmalarına devam eden Türk Dünyası Birlik Platformu’nun 5. Türk Dünyası Birlik Kurultayı’nı ve 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

5. Türk Dünyası Birlik Kurultayı’na ev sahipliği yapan Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı’na, Türk Stratejik ve Jeopolitik Araştırmalar Topluluğu ve Türk Dünyası Araştırmaları Topluluğu’na sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başta Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Konseyi başkanı Ahmet Mustafa ERDOĞAN olmak üzere bütün düzenleme kurulu son derece başarılı bir kurultay organizasyonu gerçekleştirmiş ve misafirperverlikleriyle de bunu taçlandırmışlardır.

Kurultayımızın “Irak ve Suriye Türklüğü – Türkmeneli” teması doğrultusunda, gerek Yayladağı kamplarında gerekse de Hatay merkezinde önemli temaslarda ve etkinliklerde bulunarak verimli bir program gerçekleştirdiğimizi düşünmekteyiz.

Bu yoğun program içerisinde ve daha öncesinde yapılan istişareler sonucunda Genel Kurulumuza bir bayrak değişimi teklif edilmiştir. Bu bağlamda Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayarak Türk Dünyası Birlik Platformu Genel Kurulu’nu teşekkül ettiren üyelerimiz oy birliği ile bizleri yeni projeler oluşturmak, yeni fikirler geliştirmek ve Türk dünyası adına yeni şeyler söylemek adına göreve getirmiştir. Kıymetli yöneticilerimize ve üyelerimize teşekkür ediyor, bizlere duydukları güveni boşa çıkarmayarak Türk Dünyası Birlik Platformu’nu hep birlikte daha ileriye taşıyacağımızı belirtmek istiyoruz.

Bu vesileyle Türk Dünyası Birlik Platformu’nu kuran ve kuruluşundan bugüne büyük hizmetler veren kurucu Genel Sekreterimiz Ahmet ALKAN’a, kurucu Genel Koordinatörümüz Halit Gökalp KÜÇÜK’e ve bugüne kadar yönetici olarak platformumuza hizmet eden bütün gönüldaşlarımıza verdikleri emekler ve gösterdikleri fedakarlıklar için teşekkür ediyor, bundan sonra onların tecrübelerinden faydalanmanın bizler için büyük bir şans olacağını belirtmek istiyoruz. Platformumuz, kuruluşundan bu yana görev alan tüm yöneticilerinin üstün gayretleri ile bugünkü gücüne ulaşmıştır; bu anlamda bütün TDBP emektarlarından razı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Yeni teşekkül eden Yönetim Kurulumuz ile birlikte, lekelenmeden, kirlenmeden, yere düşmeden devraldığımız bayrağı daha yükseklere çıkarmak gayesiyle çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bildirmek istiyoruz.

Türk Dünyası Birlik Platformu Yönetim Kurulu adına,

 

Mustafa KOÇYEGİT
TDBP Genel Sekreteri

Vasıf İnanç DUYGULU
TDBP Genel Koordinatörü

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp